AMARONE Della Valpolicella DOCG 2016 1,5L - ANTICHE TERRE VENETE

Neohodnoceno
1 550 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
5.10.2022

AMARONE DELLA VALPOLICELLA DOCG 2016 - DÁRKOVÝ DŘEVĚNÝ BOX

Sytě granátové víno s vůní švestek, třešní s nádechem malin. Chuť je plná, měkká a sametová s aromatickou dochutí. Před podáváním v širokých a hlubokých sklenicích dekantujte alespoň jednu hodinu. Vynikající k červeným a grilovaným masům, zvěřině a vyzrálým tvrdým sýrům.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Amarone D.O.C.G. červené víno.

Hrozny: Corvina Veronese, Corvinone, Rondinella.

Výroba: Nejušlechtilejší z vín, které se vyrábí z nejlepších hroznů ručně sbíraných během sklizně. Takto sklizené hrozny se uloží do beden a převezou se do prostředí s kontrolovanou teplotou, kde se po dobu 3 až 4 měsíců podrobují přirozenému procesu sušení bobulí. Proces sušení tak koncentruje obsah cukru a podporuje určité organoleptické změny, které jsou základem tajemství Amarone. Hustý mošt získaný lisováním sušených hroznů se poté nechá 15 až 20 dní pomalu kvasit. Výsledné víno se pak oddělí do nerezových tanků, kde se dokončí jablečno-mléčné kvašení. Po tomto procesu se víno přelije do malých dubových sudů, kde zraje 12 až 18 měsíců.

Takto získané víno, správně uskladněné ve sklepě při kontrolované teplotě, ve vodorovné poloze a bez přístupu světla, si zachová své organoleptické vlastnosti po dobu 8 až 12 let.