Vážení zákazníci, při objednávce nad 10 000 Kč nelze zboží uhradit na dobírku.

Antiche Terre Venete

Antiche Terre Venete je výsledkem setkání, nebo spíše přátelství. Touha vytvořit něco ručně z plodů z krásné Valpanteny, méně známé, ale stejně bohaté a štědré jako její sousedka Valpolicella. Právě ve Valpanteně, v oblasti Sezano v těsné blízkosti Verony, se nachází vinařství Antiche Terre Venete, obklopené přírodním širokým údolím obklopeným terasami pokrytými vinicemi. S produkcí přibližně 1,6 milionu lahví Ripasso, Amarone a Valpolicella ročně se Antiche Terre Venete stalo velvyslancem veronských vinařských tradic a zkušeností.

Historie vinařství Antiche Terre Venere sahá až do počátku 20. století, kdy Vittorio Sancassasi na svých pozemcích pěstoval víno a olivy. Když se spojí vášeň a práce, vzniknou jedinečné životní příběhy, jako byl ten Vittoriův: Láska k půdě byla tak silná, že veškerou energii věnoval obdělávání polí, vinic a olivovníků ve Valpanteně. Stejná láska k vínu se přenáší z generace na generaci, přes jeho syna Sergia až k synovci Lucianovi, který se po eklektické životní cestě vrátil z Číny poté, co získal obrovské obchodní zkušenosti, a rozhodl se následovat jemné volání své vlasti a jejích tradic. V těchto letech se při setkání Luciana s rodinou Deganiů zrodila myšlenka spojit dovednosti a vášeň pod jedním jménem. Synergie mezi nadšením Riccarda Deganiho a zkušenostmi a znalostmi Luciana Sancassaniho zažehla jiskru vinařství, které dělá z vína víc než jen obchod - životní vášeň: Antiche Terre Venete.

Území Valpanteny se rozkládá východně od Verony a tvoří ho severojižně orientované údolí. Geomorfologické rysy jsou podobné jako u známější Valpolicelly, protože je také součástí stejné vinařské oblasti; Valpantena je ve skutečnosti součástí vinařského území Valpolicella.

Vinice Antiche Terre Venete se rozkládají na ploše 50 hektarů. Patnáct hektarů zahrnuje přírodní amfiteátr Sezano, který obklopuje také vinařství a kanceláře. Díky působivému terasování, které plně respektuje krajinu a území, se vinice rozrůstají do jednotného geomorfologického kontextu s ideální expozicí pro pěstování hroznů. Na vinicích Antiche Terre Venete se pěstují odrůdy typické pro tuto oblast, jako jsou Corvina, Rondinella a Corvinone, doplněné mezinárodními odrůdami, jako je Cabernet.

Systémy pěstování révy jsou Guyot a Pergola a sklizeň se provádí výhradně ručně podle tradic, což zajišťuje minimální stres rostlin a zachování kvality hroznů. Sezónní pracovníci jsou kromě agronimisty vybíráni z nejzkušenějších místních pracovních sil, které milují svou půdu, svou práci a mají silné nadšení pro vinařství.

14 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem