Vážení zákazníci, při objednávce nad 10 000 Kč nelze zboží uhradit na dobírku.

12/5 - Malvasia Nera IGP - VARVAGLIONE

Neohodnoceno
Značka: Varvaglione
229 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
8.6.2023

Malvasia Nera del Salento z  Cantina Varvaglione 1921 je sametové a obklopující červené víno hluboké rubínové barvy. Buket je intenzivní, s ovocnými tóny malin, granátového jablka a kakaa. Chuť je svěží a vyvážená, s příjemnou ovocnou chutí. Měkké a bohaté se zralými tříslovinami. Zraje v barikových sudech nejméně 3 měsíce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Malvasia Nera del Salento "12 e Mezzo" IGT je bezpochyby jednou z nejzdařilejších interpretací intenzivního a příjemného charakteru odrůdy, která je hlavním hrdinou tohoto vína. Jeho výrobcem je rodinné vinařství Varvaglione, kterému se podařilo během čtyř generací vinařů prosadit velmi vysokou kvalitu.

Vinice, kde se Malvasia pěstuje, se nacházejí v rovinách v městečku Leporano v provincii Taranto. Klimatické a půdní podmínky zde vytvářejí ideální podmínky. Půda je jílovitá a bohatá na písek, zatímco suché klima zmírňuje mořský vánek přicházející od nedalekého Jónského moře.

Sklizeň probíhá koncem září za svítání, kdy slunce ještě nespálí hrozny. Po příjezdu do vinařství se vybrané hrozny jemně rozdrtí a macerují při kontrolované teplotě. Po jablečno-mléčné fermentaci zraje víno nejméně tři měsíce v sudech.

Malvasia Nera del Salento "12 e Mezzo" IGT se za pečlivý a pečlivý výrobní proces odvděčuje vynikající pitelností. Intenzita je jeho charakteristickým znakem. Kvalita je patrná v barvě, sytě rubínově červené, a v ovocné vůni, kde se maliny a granátové jablko setkávají s nečekanými ozvěnami kakaa. V chuti je měkké, kulaté, se zralými tříslovinami a příjemnou ovocnou chutí.

Výborně se hodí k těstovinám a hlavním jídlům z červeného masa, tvoří neobvyklou a lákavou kombinaci s pizzou a s talíři uzenin a zralých sýrů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína
Alergeny: Obsahuje siřičitany
Archivace: Ne
Balení: 0,75 l
Oblast: Taranto
Obsah alkoholu: 12,5 %
Označení: Malvasia Nera
Region: Puglia - Apůlie
Typologie: Červené víno
Zbytkový cukr: suché