Garganega

Garganega je bílá odrůda vinné révy, která je pěstována zejména v italské oblasti Veneto. Je to nejrozšířenější odrůda v této oblasti a tvoří základ pro vína Soave, které je jedním z nejznámějších italských bílých vín. Garganega je středně raná odrůda, která dozrává v říjnu. Hrozny jsou střední až velké, s kulovitým tvarem. Dužina je bílá, šťavnatá a má příjemnou chuť. Vína z odrůdy Garganega jsou suchá, s nízkým obsahem alkoholu (obvykle okolo 12 %). Mají příjemnou ovocnou chuť s náznaky květin a bylin. Vína z této odrůdy jsou vhodná k podávání k lehkým pokrmům, jako jsou ryby, drůbež nebo zelenina. Garganega je také používána k výrobě sladkých vín, jako je Recioto di Soave. Tato vína jsou vyrobena z hroznů, které jsou sbírány pozdě v sezóně, když jsou již přezrálé. Recioto di Soave jsou bohatá, sladká vína s výraznou chutí. Garganega je odolná vůči chorobám a škůdcům. Je však citlivá na sucho a vysokou teplotu. Zde jsou některé další zajímavosti o odrůdě Garganega:

  • Odrůda Garganega je známa již od starověku. První zmínky o ní pocházejí z 10. století. Garganega je hojně pěstována v regionu Veneto, zejména v provincii Verona. Garganega je také pěstována v některých dalších italských regionech, jako je Vicenza, Padova a Treviso. Vína z odrůdy Garganega jsou oblíbená v Itálii i v zahraničí.
1 položek celkem
Soave DOC 2018
152,89 Kč bez DPH
185 Kč

Odrůda Garganega je pěstována hlavně v regionu Veneto, v provinciích Verona Vicenza a Padova. Hrozny odrůdy Garganega...

6101