Bianco Puglia BIO 12 E Mezzo IGP Varvaglione 0,75 l

1 hodnocení
Značka: Varvaglione
279 Kč 230,58 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Puglia IGP "12 e Mezzo" Bianco z vinařství Varvaglione 1921 je ekologicky vyráběné víno. Má slámově žlutou barvu se zelenkavými odlesky. Ve vůni se objevují květinové tóny mimózy, citrusových plodů a ovocné tóny. Chuť je vyvážená, svěží a mírně nakyslá. Zrání v nerezové oceli po dobu několika měsíců před lahvováním. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

12 e Mezzo Bianco BIO Puglia IGP, vyráběné ve sklepích Varvaglione Vigne & Vini, pochází z pěstování výhradně na rovinách v provincii Taranto, nedaleko obce Leoparano. Jako záruku kvality nese označení IGP.

Nadmořská výška se pohybuje od 100 do 150 metrů nad mořem, což umožňuje dostatečné větrání vinic. Půda je převážně morénová, s hojným obsahem minerálních solí a jílu, které umožňují obohacení vinné révy o vynikající živiny, takže si hrozny zachovávají nezaměnitelné aroma a vůni.

Toto víno se vyrábí podle přísných pravidel ekologického zemědělství s použitím přírodních hnojiv a pouze hroznů odrůdy Malvasia Bianca del Salento. Po ruční sklizni, při níž se hrozny sklízejí do košů, se hrozny odstopkují a lisují na měkko, aby se získala volná šťáva. Následuje kvašení v nerezových tancích s kontrolovanou teplotou, aby si produkt zachoval své zvláštní vlastnosti. Následuje zrání a rafinace, opět v nerezové oceli, na ušlechtilých kalech, bez přidání chemikálií. Poté se víno stáčí do lahví a několik měsíců leží ve sklepě.

Výborně se hodí k lehkým předkrmům, doporučujeme k prvním chodům s omáčkami připravenými ze zeleniny nebo ryb. Zajímavá je jeho kombinace se smaženými mořskými plody, korýši, jemnými sýry a saláty. Mělo by se podávat nejlépe ve sklenicích s úzkým tělem, které umožňují vnímat jeho specifické aroma.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Balení: 0,75 l
Oblast: Taranto
Obsah alkoholu: 12,5 %
Region: Puglia - Apůlie
Ročník: 2020
Typologie: Bílé víno
Výrobce: Varvaglione - Puglia
Zbytkový cukr: suché
Zrání: Ocelové sudy