Malvasia Bianca del Salento 12 E Mezzo IGP Varvaglione limitovaná edice 0,75 l

Neohodnoceno
Značka: Varvaglione
249 Kč 205,79 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
17.7.2024

Malvasia 12 e Mezzo z módní edice Cantina Varvaglione 1921 je svěží a jemně parfémované tiché bílé víno velmi světle slámově žluté barvy. Má bohaté aroma a živé vanilkové tóny, tóny tropického ovoce se mísí s vůní medu a vanilky. Na patře zaujme svou svěží živostí a vyvážeností. Je strukturované, harmonické a trvanlivé, s jemnou, suchou chutí. Zrání v oceli po dobu 4 měsíců.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinařství Varvaglione nabízí Malvasia del Salento IGP 12 e Mezzo, suché bílé víno, které dokáže vyzdvihnout odrůdovou bohatost původní révy v její nejlepší podobě. Šikovnost Cosima, majitele vinařství, dokázala do sklenice vtěsnat svěžest a jemnou výraznost jedné z nejoblíbenějších italských odrůd.

Tento hrozen, který se zrodil na Peloponésu a byl známý pod jménem Monemvasia, se rychle rozšířil po celé Itálii a stal se vzácným nektarem, který byl všudypřítomný na stolech mocných aristokratů.

V Salentu, v srdci Magna Graecia, má ideální pedoklimatické podmínky. Vinice se nacházejí na rovinách v Leporanu, malé obci v provincii Taranto. Suché klima a písčitá, málo strukturovaná půda zde umožňují harmonický rozvoj odrůdy Malvasia Bianca del Salento.

Malvasia del Salento IGP 12 e Mezzo je výsledkem pečlivého výrobního procesu a hluboké znalosti přírody této země. Do vinařství se dostávají hrozny vypěstované systémem Apulian alberello. Zde se po měkkém lisování podrobí maceraci při kontrolované teplotě. Mošt pak zraje v ocelových nádobách přibližně 4 měsíce a před uvedením na trh dozrává v láhvi.

Aroma a chuť Malvasia del Salento IGP 12 e Mezzo jsou výsledkem vinifikace v oceli a ve skle, což je metoda, která respektuje a zvyšuje svěžest původní odrůdy. Vzhled vína je velmi jemný: ve sklenici má světle slámově žlutou barvu. Ve vůni se objevují bohaté tropické tóny, které přecházejí do jemných tónů medu a vanilky. V chuti je živé, harmonické a suché. Výborně se hodí k čerstvým sýrům, rybám a měkkýšům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Alergeny: Obsahuje siřičitany
Balení: 0,75 l
Oblast: Taranto
Obsah alkoholu: 12,5 %
Označení: Malvasia
Region: Puglia - Apůlie
Ročník: 2020
Typologie: Bílé víno
Výrobce: Varvaglione - Puglia
Zbytkový cukr: suché
Zrání: v kovových sudech